Критерії вибору горищних сходів

1. Розмір короба. Дуже добре, якщо стеля "дозволяє" встановити сходи будь-яких розмірів. Але найчастіше перешкодами є балки, які вже не можна переробити, або матеріал стелі. Якщо він виготовлений з цільної монолітної плити, то тоді конструкція горищних сходів повинна чітко відповідати розмірам прорізу.

Сходи на горище з великим коробом розраховані для установки у великих приміщеннях, де багато простору. Такі конструкції відрізняються високим рівнем комфортності в процесі експлуатації і забезпечують вільний доступ на горище або мансарду. У свою чергу, горищні сходи з меншим коробом чудово підійдуть для малогабаритних приміщень, де важливий кожен квадратний метр. Відмінними рисами таких сходів є компактність, функціональність і зручність використання.

2. Висота стелі. У житлових приміщеннях висота стелі в середньому варіюється від 250 до 280 см, однак часто бувають випадки, коли висота перевищує ці значення. Як правило, такі високі стелі спостерігаються в комерційних приміщеннях або старих житлових будівлях. У даній ситуації горищні сходи повинна відповідати особливим вимогам по теплоізоляції і надійності експлуатації. Сходи на горище розраховані на максимальну висоту 3,4 м, що цілком достатньо для приміщень будь-яких розмірів. У разі якщо довжина сходів перевищує висоту від підлоги до стелі, то важливо щоб майстер, який буде встановлювати, зробив її підпил для зручного і безпечного використання.

3. Матеріал сходів. Розрізняють дерев'яні, металеві та комбіновані розкладні сходи. В останньому варіанті ступені виготовлені з дерева, а стійки сходи з металу. Якщо мова йде про дерев'яних сходах, то це зручне, практичне і екологічне виріб, який легко впишеться в будь-який інтер'єр. Дерево має прекрасний естетичний вигляд і, до того ж, його можна тонувати в будь-який колір.

При виборі дерев'яних горищних сходів величезне значення має те, з якої деревини вона зроблена. Кожен матеріал має свої фізико-механічні властивості. Наприклад, соснові вироби мають більш рихлу структуру і в експлуатації вони більш гнучкі в порівнянні з твердими породами. У свою чергу конструкції з твердої деревини відрізняються своєю міцністю і надійністю у використанні, але зате менш еластичні.